Suchá - fínska

Najlepšia prevencia voči prechladnutiu

   Produkty    >   Suchá fínska sauna

Suchá - fínska sauna na mieruRiešenie na mieru

          


Aj keď sa často stretávame s názorom, že sauna potrebuje v domácnosti veľký priestor, opak je pravdou. Vo Fínsku, ktoré je kolískou klasickej suchej sauny, sa domy aj byty stavajú automaticky so saunou. Je základnou potrebou tamojších obyvateľov, aj keď často len v jednoduchom vybavení.

Dlhodobé skúsenosti, ale aj znalosti trendov, materiálov a technológií, nám umožňujú vytvoriť pre vás saunu, ktorá bude zodpovedať vašim individuálnym potrebám. Či už sa stane súčasťou väčšej kúpeľne, umiestnite ju do haly, exteriéru alebo obytného priestoru, vždy citlivo zvážime možnosti a odporučíme najvhodnejšie konštrukčné i materiálové riešenie.

Ukážka fínskej sauny 1Detaily rozhodujú

          


Nespoliehajte sa na neoverené služby, či vlastnú realizáciu sauny bez potrebných odborných vedomostí. Aby sa dosiahla bezpečná prevádzka, vzduch v saune správne cirkuloval a steny za obkladmi neplesniveli, je potrebné dodržať mnohé konštrukčné princípy. Podrobne sa oboznámime s vašimi potrebami, predstavami i estetickými a úžitkovými požiadavkami v konkrétnom priestore. Naše skúsenosti a odborné poradenstvo vám ušetria mnoho starostí a zabezpečia spokojné využívanie pozitívnych účinkov vašej sauny.

Ukážka fínskej sauny 2Životnosť a záruka

          


Moderná doba prináša nové trendy a materiály aj do oblasti saunovania. Nie všetko je však vhodné pre každého. Skúsenosť potvrdzuje, že do úvahy treba brať konkrétne podmienky a prostredie, aby ste po celé obdobie užívania boli so svojou saunou spokojní. Životnosť sauny počítame na desaťročia a dobre navrhnutá a postavená sauna môže rodine slúžiť doslova po celý život.

Ukážka fínskej sauny 3
Popis suchej fínskej sauny

Fínska sauna (alebo fínsky kúpeľ) je rozšírená v Európe, najmä v jej severnej časti, odkiaľ pochádza aj jej názov. Ide o teplovzdušný jednopriestorový kúpeľ s nízkou relatívnou vlhkosťou prostredia.

Teplota v saune dosahuje 65 – 90 °C v závislosti od zvolenej polohy, pri strope môže dosiahnuť až 100 °C. Relatívna vlhkosť vzduchu je nízka, pohybuje sa v rozpätí 38 %. Pre tento typ sauny je charakteristický krátky parný náraz a mechanické dráždenie pokožky šľahaním metličkami alebo inými prostriedkami pred ukončením pobytu v potiarni. Telo sa ochladzuje na vzduchu, vo vode alebo v inom prostredí. Cyklus saunovania sa obvykle opakuje dva až tri krát.

Blahodarné účinky fínskej sauny poznali a využívali už dávni ľudoví liečitelia. Lekárska veda potvrdila ich predpoklady a dnes bežne využíva saunu ako prostriedok prevencie i terapie pri mnohých ochoreniach.Príslušenstvo pre fínsku saunu nájdete na www.eurorelax.euKontakt - Bratislava

Stará Vajnorská 37/D, 83104 Bratislava
Mobil: 0911 582 288
Mobil: 0903 582 288
email: isauny-ba@smis.sk

Kontakt - Košice

Letná 40, 04001 Košice
Mobil: 0911 657 766
email: isauny-ke@smis.sk